Kraunama...
Straipsniai ir įžvalgos

Synergy Finance naujienlaiškis (2024 rugsėjis)

Neigiamas rugsėjo mėnesio sezoniškumas šiais metais nepasitvirtino

Rugsėjo mėnuo istoriškai yra prasčiausias mėnuo akcijų turto klasei. Tarkime nuo 1970 metų net 49 proc. laiko rugsėjo mėnuo buvo nuostolingas, o vidutinis pasaulio akcijų indekso pokytis -0,69 proc. Tačiau šiais metais minėta sezoniškumo tendencija nepasitvirtino.

Rugsėjo mėnuo buvo pelningas praktiškai visoms mūsų analizuojamoms pagrindinėms turto klasėms. Didžiausią grąžą, vertinant eurais, sugeneravo besivystančių rinkų akcijos (+6,4%), nekilnojamojo turto sektorius (be JAV) (+4,4%) bei auksas (+4,2%). Tuo tarpu žaliavoms tai buvo jau trečias nuostolingas mėnuo iš eilės (-1,0%).

Kas prisidėjo prie teigiamo rugsėjo mėnesio sentimento? Šioje vietoje būtų galima išskirti bent kelis veiksnius. Visų pirma, praėjus 14 mėnesių nuo paskutinio palūkanų normos kėlimo, JAV centrinis bankas (FED) kaip ir buvo tikimasi, rugsėjo 18 d. pradėjo palūkanų mažinimo ciklą ir bazinę palūkanų normą sumažino 50 bazinių punktų (0,5 proc.). Nedarbo lygiui pakilus nuo žemiausio 3,4 proc. 2023 m. balandį iki 4,2 proc. šiandien, FED pareigūnai aiškiai leido suprasti, kad jie nesidžiaugia tolesniu ekonomikos silpnėjimu ir yra pasiruošę palūkanų normas sumažinti dar labiau.

Tuo tarpu rugsėjo 24 d. Kinija paskelbė apie naują ekonomikos skatinimo paketą, na ir būtent ši žinia turėjo ypač teigiamą impulsą ne tik Kinijos, bet ir viso likusio pasaulio akcijų rinkoms.

Kinijos ekonomikos skatinimo paketas išjudino rinką

Kaip jau minėjome anksčiau, rugsėjo 24 d. Kinijos politikos formuotojai paskelbė apie didžiausias ekonomikos skatinimo priemones nuo COVID-19 pandemijos pradžios. Šis žingsnis buvo aiškus signalas, kad Pekinas yra pasirengęs remti Kinijos ekonomiką.

Kokios tai buvo priemonės? Kinijos centrinis bankas sumažino tarpbankinio skolinimosi normas, bankų rezervų reikalavimas bei pradinio įnašo antram būstui įsigyti dydį nuo 25 iki 15 proc. Visos šios priemonės buvo nukreiptos tiek į merdinčio nekilnojamojo turto sektoriaus, tiek į vartojimo skatinimą.

Po šių priemonių paskelbimo rugsėjo mėn. pabaiga Azijos akcijoms buvo ypač pelninga. Pavyzdžiui, Kinijos akcijų indeksas Shenzen CSI 300 per kitas penkias sesijas pakilo net 25 proc., o tai, žvelgiant iš rinkos perspektyvos, gali reikšti beveik ketverių metų meškų rinkos pabaigą.

Į šias naujienas ypač teigiamai reagavo „Synergy finance“ valdomas investicinis fondas „Nextury Asia Technology Fund“, kuris beveik 50 proc. lėšų investuoja būtent į Kinijos akcijas ir rugsėjo mėn. pademonstravo geriausią rezultatą (+6,3%). Didžiausią teigiamą įtaką fondo rezultatui turėjo tokios pozicijos kaip Alibaba Group Holding Ltd. bei Baidu Inc., kurių akcijų kainos rugsėjo mėnesį atitinkamai kilo +27,3 ir 24,4 proc.

Kas vyksta su technologijų sektoriumi?

JAV technologijų sektorių atspindintis NASDAQ 100 indeksas kainų piką pasiekė 2024 metų liepos 10 dieną ir nuo to laiko atsilieka nuo plataus JAV akcijų indekso S&P 500. Jei pastarasis indeksas jau pasiekė naują kainos rekordą, NASDAQ 100 indeksui iki buvusio kainų piko vis dar trūksta maždaug 3 proc.

Taigi, kas nutiko? Ar technologijų akcijos nebegeneruoja pelno? Šioje vietoje turbūt visų pirma reikėtų pabrėžti tai, kad iki liepos mėn. technologijų akcijos lyderiavo ir pagal daugelį santykinių rodiklių buvo „pervertintos“, kas iš dalies įspėjo apie galimą kainų korekciją ar prastesnius rezultatus ateityje. Tačiau iš kitos pusės, jei vertinsime pelno rodiklius, pamatysime, kad tarkime Magnificent-7 įmonių pelno marža laikosi virš 20 proc. (likusių akcijų neviršija 10 proc.), o prognozuojamas 2024 metų 4 ketvirčio pelno augimas apie 21 proc. (likusių akcijų 13%).

Na o kalbant apie „Synergy finance“ valdomą investicinį fondą „Nextury Technology Fund“, galime pasidžiaugti, kad rugsėjo mėn. šis fondas pademonstravo antrą geriausią rezultatą (+5,4%). Didžiausią teigiamą įtaką fondo rezultatui turėjo Tesla akcijų kainos kilimas (+22,2%).

Kitos naujienos