Kraunama...
Mes žiniasklaidoje

Anomalinius 2022-uosius „Synergy Finance“ valdomas fondas uždarė pelningai

Praėjusiais metais akcijų rinkos neteko virš 20 proc. savo vertės. Tačiau „Synergy Finance“ flagmanas „Synergy Global Momentum Fund“ net ir anomalinius 2022-uosius sugebėjo uždaryti uždirbęs +5,4 proc., o bendro klientams siūlomo portfelio rezultatai net dvigubai lenkė tradicines portfelio koncepcijas.

Po itin nesėkmingo infliacijos prognozavimo 2022 metų pradžioje, centriniai bankai gerokai užvėlavę suskubo kelti palūkanas. Tą jie darė itin agresyviai ir į tai investuotojai reagavo labai neigiamai – skubėjo išsiparduoti ir ieškoti alternatyvų. Apibendrinant metus akcijų rinkoms 2022 metai buvo sudėtingiausi nuo 2008-ųjų. Tuo tarpu žvelgiant į platesnį paveikslą ir įtraukiant ne tik akcijas, bet ir obligacijas, 2022-ieji į statistiką įeis kaip anomaliniai metai, kai akcijos krito daugiausiai savaičių per metus nuo 1931-ųjų, o obligacijos per metus krito daugiausiai savaičių istorijoje. 

Fondas, kuriam pavyko metus užbaigti pelningai 

„Nepaisant panikuojančių ir griūnančių rinkų, „Synergy Finance“ valdomas „Synergy Global Momentum Fund“, kuris vienas geriausių Baltijos šalyse tarp likvidžių fondų buvo ne tik 2021-aisiais (+35,21 proc.), kuomet akcijos brango, tačiau puikiai atsilaikė ir rinkoms krentant“, – teigia fondų valdytojas Dr. Lukas Macijauskas. 

Lyginant su kitais globaliai investuojančiais fondais, 2022 metai „Synergy Global Momentum Fund“ buvo itin sėkmingi ir jis sugebėjo uždirbti +5,4 proc. Svarbu pastebėti, kad fondas yra „Long only“, t.y. iš akcijų ar kitų turto klasių kritimo neuždirba. Jo portfelyje beveik visus 2022-uosius dominavo su žaliavomis, auksu bei JAV doleriu susietos pozicijos. Tai buvo itin pasiteisinęs „Synergy Finance“ taikomos inertiškumo strategijos taktinis ėjimas. 

„Synergy Finance“ lenkė kitus 

Vienas pagrindinių tikslų investuojant yra susiformuoti gerai diversifikuotą ir aukštu pelningumo bei rizikos santykiu pasižymintį investicinį portfelį. Pozicijas strategiškai svarbu parinkti taip, kad portfelis prieš rimtą finansų rinkų turbulenciją sugebėtų atsilaikyti net ir ekonominio ciklo nuosmukio fazėje. 

„Synergy Finance“ savo klientams siūlo portfelio formavimo koncepciją, susidedančią iš 5 pagrindinių fondų: „Synergy European Bond“, „Synergy Global Allocation“„Synergy Global Equity“, „Synergy Future Megatrends“ ir „Synergy Global Momentum“

Vertinant bendrai, „Synergy Finance“ klientams siūlomo portfelio 2022 metų rezultatas  reikšmingai aplenkė ne tik tradicinę 60 proc. akcijų ir 40 proc. obligacijų koncepciją (investuojant per ETF), bet ir bet kokį II ar III pakopos Lietuvos pensijų fondų derinį. Svarbu ir tai, kad savo pranašumą ši koncepcija parodė ir 2021 metais, kuomet rinkos buvo augimo stadijoje. 

Profesionalų padedamas, investuoti gali kiekvienas 

„Synergy Finance“ komanda savo klientams investicinį portfelį formuoja ne tik iš klasikinių turto klasių, tokių kaip akcijos ir obligacijos, bet taktiškai pagal rinkos situaciją įtraukia ir kitas turto klases: auksą, žaliavas ir NT. Priklausomai nuo pasaulio akcijų kritimo gylio, portfeliuose akcijų dalis yra didinama arba mažinama remiantis pastarųjų 60+ metų laikotarpio krizių analize ir statistiniu modeliavimu. „Synergy Finance“ taikomos inertiškumo koncepcijos rezultatai rodo, jog moksliniais tyrimais pagrįsta taktinė turto alokacija gali veikti net ir esant itin nepalankioms rinkos sąlygoms. 2022-ieji buvo puikus to pavyzdys. 

„Synergy Finance“ savo klientams suteikia galimybę į fondus investuoti per vieną moderniausių platformų Baltijos šalyse. Joje itin plačiai diversifikuotą investicijų portfelį galima susiformuoti vos nuo kelių tūkstančių eurų.

Kitos naujienos