Kraunama...
Straipsniai ir įžvalgos

Synergy Finance naujienlaiškis (2023 liepa)

Ar pagaliau baigiasi Kinijos reguliaciniai suvaržymai „Alibaba“ ir kitoms technologijų įmonėms?

Daugiau nei dvejus metus Kinija itin griežtai kontroliavo didžiausias šalies technologijų įmones, tokias kaip „Alibaba“ ar „Tencent“ bei jų įkūrėjus. Tačiau dabar prezidento administracija imasi veiksmų dėl apribojimų švelninimo, kurie atlaisvintų trilijono dolerių sektoriaus potencialą ir paskatintų antrą pagal dydį pasaulio ekonomiką, tada, kai jai labiausiai to reikia. Įmonės „Alibaba“ akcijos sudaro 15 proc. fondo „Nextury Asia Technology Fund“ turto, o jų vertė liepos mėnesį augo daugiau nei 20 proc. Kokios naujienos prisidėjo prie tokio augimo?

Liepos mėnesį reguliavimo institucijos skyrė 1 mlrd. JAV dolerių baudą dukterinei „Alibaba“ įmonei „Ant Group“. Nors iš pirmo žvilgsnio tai neskamba kaip geros naujienos, tačiau bauda pažymėjo jau nuo 2020 m. vykstančio tyrimo pabaigą. Taip pat reguliavimo institucijos patvirtino „Ant Group“ verslo modelį, taip parodydamos norą bendradarbiauti su privačiu sektoriumi ir kartu atremti JAV, kuri siekia riboti Kinijos technologinę pažangą.

Naujausiuose pažaduose išlaisvinti technologijų sektorių, aukščiausius Kinijos politinius sprendimus priimantys asmenys įsipareigojo privačias įmones traktuoti lygiai taip pat kaip ir valstybines bei ragino įtraukti verslininkus į politikos formavimą. „Alibaba“ įkūrėjas Jackas Ma, kuris retai kada pasisako viešumoje, išreiškė savo paramą šiai politikai, pabrėždamas privačių įmonių reikšmę Kinijos augimui bei pabrėžė naujos kartos technologijų, ypač dirbtinio intelekto, svarbą.

Nors Kinijos vyriausybės apribojimai technologijų įmonėmis pakirto investuotojų ir verslininkų pasitikėjimą, privatus sektorius suvaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį skatinant spartų Kinijos ekonomikos augimą ankstesniais dešimtmečiais.

Pastaruoju metu vis garsiau reiškiamas vyriausybės noras sušvelninti reguliavimus rodo pokytį, galintį atkurti investuotojų tikėjimą sektoriumi, jo augimo perspektyvomis ir investicijoms į Kinijos technologijų įmones. Taip pat, tikimasi jog nesenai paskelbtas „Alibaba“ padalijimas padidins konkurenciją debesų kompiuterijos, internetinės prekybos ir logistikos srityse. Be to, turėtų sugrįžti ir investuotojų itin laukiami technologijų įmonių IPO.

Po itin prastų 2022-ųjų, sparčiai atsigauna žymusis technologinių inovacijų fondas

Bene populiariausias aktyviai valdomas technologinių inovacijų fondas „ARK Innovation ETF” liepą pasiekė aukščiausią lygį per pastaruosius 11 mėnesių, o spartų augimą paskatino optimizmo banga dėl mažėjančios infliacijos bei technologijų akcijų ralis. Dėl daugiau nei 50 proc. siekiančio augimo šiais metais, ARKK ETF užsitikrino poziciją fonde „Future Megatrends Fund“, kuris savo valdyme taiko inertiškumo strategiją.

Ne paslaptis, jog praėjusiais metais „ARKK ETF” susidūrė su rimtais iššūkiais dėl recesijos baimių ir augančių palūkanų normų. Tačiau 2023 m. atsinaujinęs investuotojų susidomėjimas didžiausiomis fondo pozicijomis, tokiomis kaip „Tesla”, „Coinbase” ar „Exact Sciences”, kurių akcijų kainos šiais metais išaugo 100 proc. ar daugiau, lėmė spartų „ARKK ETF” brangimą. Šis fondas investuoja į įmones, susijusias su genomika, automatizavimu, transportavimu, energetika, dirbtiniu intelektu ir kitomis revoliucinėmis technologijomis, galinčiomis pakeisti pasaulį.

Naujausi JAV vartotojų kainų duomenys, rodantys nedidelį augimą birželį ir mažiausią metinį augimą per pastaruosius dvejus metus, padidino technologijų akcijų, tuo tarpu ir „ARKK ETF” augimo perspektyvą. Investuotojai jau kitų metų pradžioje tikisi palūkanų normų mažinimo, o tai daro teigiamią įtaką mažos kapitalizacijos ir technologijų akcijoms, nes mažesnės palūkanų normos mažina skolinimosi išlaidas ir didina būsimo pelno vertę.

„Meta“ finansinių rezultatų šuolis – pozityvus ženklas investuotojams

Po daugiau nei metus trukusių iššūkių, socialinių tinklų milžinė „Meta“ pagaliau ir vėl stojasi ant kojų. Bendrovė neseniai pranešė apie antrojo ketvirčio pelną ir pajamas, viršijusias analitikų lūkesčius. „Meta“ akcijų kaina liepos mėnesį augo 11 proc., o nuo metų pradžios investuotojai džiaugiasi daugiau nei 160 proc. brangimu, prisidėjusiu ir prie puikių fondo „Nextury Technology Fund“ rezultatų. Kas padėjo „Meta“ pirmą kartą nuo 2021 m. fiksuoti dviženklį pajamų augimą?

Paskutinį ketvirtį „Meta“ pajamos šoktelėjo 11 proc., o pelnas — 16 proc., palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Tai paskatino keletas dalykų – dirbtiniu intelektu patobulintos reklamos technologijos, taip pat tokie strateginiai bendrovės taupymo žingsniai, kaip darbuotojų atleidimai.

Reklamos internete rinka, kuri praėjusiais metais traukėsi dėl vangios ekonomikos, rodo atsigavimo ženklus, o „Meta“ rezultatai yra teigiamas rodiklis visai industrijai. „Google“ patronuojanti įmonė „Alphabet“ taip pat pranešė apie stiprius paskutinio ketvirčio rezultatus, kuriuos lėmė didelis reklamos paslaugų paklausos augimas „Google“ paieškos sistemoje bei vaizdo įrašų platformoje „YouTube“.

„Meta“ generalinis direktorius M. Zuckerbergas džiaugėsi kai kuriais reikšmingais bendrovės laimėjimais per pastarąjį ketvirtį, įskaitant naujos dirbtinio intelekto technologijos išleidimą bei didelio vartotojų susidomėjimo sulaukusį „Threads“ — naują socialinį tinklą, laikomą „Twitter“ konkurentu.

Be to, M. Zuckerbergas dar kartą patvirtino savo atsidavimą metavisatai ir patikino, kad bendrovė ir toliau yra įsipareigojusi investuoti į virtualios realybės akinių, kuriuose veikia papildytos ir virtualios realybės programinė įranga, kūrimą, nepaisant prognozių, jog jų atsipirkimas gali užtrukti keletą metų. Antrąjį ketvirtį „Meta“ „Reality Labs“ padalinio veiklos nuostolis siekė 3.7 mlrd. dolerių.

Žvelgiant į ateitį, „Meta“ trečiojo ketvirčio pajamų prognozė yra daug žadanti – tikimasi bent 15 proc. augimo per metus. Panašu, jog augant pajamoms, vykdant taupymo planus ir sėkmingai pristatant naujus produktus, „Meta“ yra pasirengusi tęsti savo sėkmės istoriją dinamiškame socialinės žiniasklaidos pasaulyje.

Kitos naujienos