Kraunama...
Įmonės naujienos

Synergy Finance naujienlaiškis (2024 gegužė)

Rizikingų turto klasių kainų augimas tęsiasi toliau

Po raudono balandžio, 2024 metų gegužės mėnuo ir vėl buvo teigiamas praktiškai visoms mūsų analizuojamoms pagrindinėms turto klasėms. Praėjusio mėnesio rezultatus vertinant eurais, geriausiai pasirodė akcijų turto klasė: JAV akcijos brango 3,5%, išsivysčiusio pasaulio akcijos (išskyrus JAV) +3,1%, mažos kapitalizacijos bendorvių akcijos (išskyrus JAV) +3,0%.

Tokį optimizmą palaikė iš esmės teigiami makroekonominiai rodikliai bei geresni nei tikėtasi bendrovių pirmojo ketvirčio pelnai įvairiuose sektoriuose. Pavyzdžiui, Europoje paskelbti PMI duomenys patvirtino, kad ekonomikos būklė gerėja. Paslaugų sektoriai ir toliau veikia kaip pagrindinis variklis, taip pat buvo galima pastebėti ir gamybos sektoriaus atsigavimo ženklų. Tuo tarpu S&P 500 indekso įmonių pelnai už 2024 metų pirmąjį ketvirtį buvo geri, net 78% įmonių viršijo pelno prognozes. Pagal FactSet duomenis, bendras augimo rodiklis buvo 5,9%, kuris viršijo konsensusą (+3,4%).

Tačiau kaip ir anksčiau, didžiausias klaustukas išlieka dėl bazinių palūkanų mažinimo pradžios. Jeigu metų pradžioje rinka tikėjosi, kad JAV iki metų galo bus 6 – 7 palūkanų normų mažinimai, tai šiuo metu rinka tikisi vos 1 mažinimo metų pabaigoje. Tuo tarpu Europoje situacija truputi „geresnė“. Tikimasi, kad Europos centrinis bankas (ECB) bazines palūkanų normas sumažins dar šiandien, o iki metų pabaigos viso galime sulaukti dviejų palūkanų mažinimų bendrai 0,5%.

Ar NVIDIA taps vertingiausia pasaulio bendrove?

Kaip jau minėjome anksčiau, 2024 metų gegužės mėnesį lyderiaujanti rinka buvo JAV akcijos (+5,1% vertinant JAV doleriais). Tuo tarpu informacinių technologijų sektorius buvo geriausiai pasirodęs sektorius su 8,2% grąža, t. y. beveik dvigubai aplenkė JAV akcijų grąžą. Taip pat, įdomus faktas yra tai, kad daugiau nei puse S&P 500 indekso grąžos galima priskirti vos keturioms technologijų akcijoms (NVIDIA +26,9%, Apple +13,0%, Microsoft +6,8% ir Alphabet +6,0%).

Visos 4 aukščiau paminėtos pozicijos “Synergy finance“ valdomame fonde „Nextury Technology Fund“ sudaro 57,3% ir gana ženkliai prisidėjo prie gerų gegužės mėnesio fondo rezultatų. Būtent „Nextury Technology Fund“, kuris gegužės mėnesį brango +6,28%, buvo pelningiausias mėnesio fondas.

Dar vienas įdomus faktas yra tai, kad kaip tik vakar NVIDIA bendrovės rinkos kapitalizacija pirmą kartą viršijo 3 trilijonų JAV dolerių ribą bei tapo antra didžiausia bendrove pasaulyje po Microsoft. NVIDIA akcijos kainai papildomai pakilus ~5% ši bendrovė tapų pačia vertingiausia pasaulio kompanija.

Ar verta akcijas parduoti gegužę ir eiti atostogauti?

Finansų rinkose yra toks posakis „Sell in may and go away“. Išvertus jis reiškia, kad akcijas parduodam gegužės mėnesį ir pasitraukiame iš rinkos iki lapkričio mėnesio.

Tokia sezoniškumo strategija ilgą laiką buvo grindžiama tuo, kad JAV akcijos didžiąją dalį metinės grąžos sugeneruodavo lapkričio – balandžio mėnesiais, tuo tarpu gegužės – spalio mėnesiai pasižymėdavo 4 kartus mažesne grąža. Kaip pavyzdiui 1970 – 2023 metų periodu vidutinė lapkričio – balandžio mėnesių grąža buvo +6,5%, tuo tarpu vidutinė gegužės – spalio mėnesių grąža buvo vos 1,6%.

Ar ši sezoniškumo strategija vis dar veikia? Jei pastudijuosime pastarųjų 10 metų istoriją, pastebėsime, kad ši tendencija vis dar išsilaiko, tačiau skirtumas gerokai susitraukė. Kaip pavyzdiui 2013 – 2023 metų periodu vidutinė lapkričio – balandžio mėnesių grąža buvo +6,5%, tuo tarpu vidutinė gegužės – spalio mėnesių grąža buvo 4,6%. Įdomus faktas tai, kad didžiausią neigiamą įtaką gegužės – spalio mėnesių rezultatui turi vienas mėnuo – rugsėjis, kuris yra pats blogiausias mėnuo JAV akcijoms. Jei jį eliminuotume, skirtumo tarp šių dviejų periodų praktiškai nebeliktų.

Kitos naujienos