Kraunama...
Straipsniai ir įžvalgos

Synergy Finance naujienlaiškis (2024 balandis)

Po penkis mėnesius trukusio akcijų kainų ralio sulaukėme korekcijos

2024 metų balandžio mėnuo parodė, kad infliacija tebėra pagrindinė rizika, kuri rizikingų turto klasių kainas gali pakreipti žemyn. Paskelbti „karštesni“ JAV infliacijos duomenys padidino rinkos nuogąstavimus, kad centriniai bankai nesušvelnins pinigų politikos taip greitai, kaip buvo tikėtasi anksčiau. Jeigu metų pradžioje rinka tikėjosi, kad JAV iki metų galo bus 6 – 7 palūkanų normų mažinimai, tai šiuo metu rinka tikisi vos 1 – 2 mažinimų.

Būtent šie, besikeičiantys lūkesčiai, lėmė tai, kad 2024 metų balandžio mėnesį dauguma mūsų analizuojamų pagrindinių turto klasių sugeneravo neigiamus kainų pokyčus.

Besikeičianti palūkanų normų aplinka buvo ypač matoma palūkanų normoms jautriuose sektoriuose, tokiuose kaip mažos kapitalizacijos akcijos ir nekilnojamojo turto fondai. Balandžio mėnesį JAV nekilnojamojo turto fondų vertės smuko 7,0%, tuo tarpu JAV mažos kapitalizacijos įmonių akcijos per mėnesį koregavosi 5,5%. Tuo tarpu pasaulio akcijų indeksas MSCI World Index (EUR) smuko 2,7%.

Tačiau nepaisant nuostolių, buvo ir tokių turto klasių, kurios sugeneravo prieaugį. Daugiausiai balandžio mėnesį brango auksas (+4,0%) bei žaliavos (+2,0%). Tuo tarpu iš akcijų turto klasės teigiamą grąžą pasiekė tik besivystančių rinkų akcijos (+2,0%), kurias teigiamai įtakojo tiek brangstančos žaliavos, tiek ir atsitiesinėjančios Kinijos akcijos.

Kinija yra rekordinio aukso ralio priekyje ir centre

2024 metų balandžio mėnesį aukso kaina ir vėl pasiekė naują visų laikų kainos rekordą – 2431 JAV doleris už Trojos unciją. Buvo daug spekuliacijų, kas galėjo įtakoti tokį stiprų aukso kainos judėjimą, tačiau atrodo, kad pagrindinė aukso kainos ralio „kaltininkė“ buvo Kinija. Didėjanti geopolitinė įtampa, įskaitant karą Artimuosiuose Rytuose ir Ukrainoje, tik pagražina aukso, kaip investicijos, statusą.

Vien 2023 metais Kinijos centrinis bankas įsigijo 279 tonas aukso. Tuo tarpu Kinijos investuotojai, turėdami ribotas investavimo galimybes bei matydami užsitęsusią krizę  nekilnojamojo turto sektoriuje, nestabilias akcijų kainas bei silpnėjantį juanį siekia pinigus nukreipti į turtą, kuris laikomas saugesniu, t. y. auksą.

Kinijos investuotojų susidomėjimą auksu patvirtina net keli rodikliai: (1) rekordiniai aukso importo į Kiniją skaičiai; (2) rekordinė Kinijos aukso kainos premija; (3) rekordinės pinigų įplaukos į Kinijoje listinguojamus aukso biržoje prekiaujamus fondus; (4) rekordinės prekybos aukso ateities sandoriais Šanchajaus biržoje apimtys.

Besitęsiantis tiek aukso, tiek industrinių metalų bei bendrai žaliavų kainų stiprumas ir toliau turėjo teigiamą įtaką žaliavų sektoriaus bendrovių akcijų kainoms. Na o vertinant „Synergy finance“ valdomus fondus, būtent „Alpha Metals and Minging Fund“, kuris 29,7 proc. portfolio investuoja į tauriųjų metalų kasybos sektoriaus bendrovių akcijas, tuo tarpu 32,3% proc. portfolio investuoja į vario ir nikelio kasybos sektoriaus bendrovių akcijas, pasiekė didžiausią mėnesio prieaugį (+10,03%).

Ar Kinijos akcijos jau pasiekė „dugną“?

Kinijos akcijų indeksas CSI 300 nuo 2024 m. vasario mėnesio žemumų atsitiesė beveik 20% ir netrukus oficialiai gali pereiti į nauja Kinijos akcijų bulių rinką.

Kinijos akcijos atsigauna po to, kai Pekinas ėmėsi keleto žingsnių, įskaitant akcijų supirkimą iš valstybės fondų, taip pat naujus veiksmus, kuriais siekiama palengvinti šalies būsto krizę. Paminėti faktoriai bei geresni įmonių finansiniai rodikliai bent jau trumpan sugrąžino optimizmą į Kinijos akcijas.

Apie tai, kad Kinijos akcijos yra labai ženkliai pasikoregavusios, bei tai, kad jos yra sąlyginai pigios tiek pagal santykinius rodiklius, tiek vertinant prieš kitas rinkas, teko minėti jau ne kartą, tačiau Kinijos rinka bet kuriuo atveju vis dar išlieka padidintos rizikos.

“Synergy finance“ valdomas fondas „Nextury Asia Technology Fund“ balandžio mėnesį brango 3,08%. Prie šio rezultato daugiausiai prisidėjo būtent 2 Kinijos bendrovės: Tencent Holdings ir Byd Company, kurios atitinkamai balandžio mėnesį brango +13,9% ir 8,6%.

Kitos naujienos